blank

Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi ile ilgili merak edilen ana sorun olan erken boşalma, cinsel terapi ile yüzde yüze yakın başarı ile tedavi edilebilen bir sorundur.
Ancak öncelikle sorunun farkına varılmalıdır. Cinsel ilişkide erkek boşalmasını kontrol edemediğini düşünüyorsa, boşalma süresinden kendisi ve eşi memnun değilse cinsel terapi eğitimi almış bir psikiyatri uzmanına başvurmaları gerekmektedir.

Erken Boşalma Tedavisi Hakkında Yanlış Bilinenler

Eğitim ve sosyoekonomik seviyesi düşük kesimlerde kadın bu duruma itiraz etmediği sürece (ki çoğunlukla itiraz etmiyor) erken boşalma yaşam boyu sürüp gidebiliyor. Özellikle kadının eğitim seviyesi yükseldikçe bu duruma çözüm arayışları artıyor. Ancak önemli olan doğru çözümü bulmaktır. Çünkü günümüzde hemen her yerde “cinsel gücü arttırıcı ilaç” ,”bitkisel ilaç”, “geciktirici sprey” adları altında çeşitli ürünler satılmaktadır. Bunların çoğunluğu içlerinde ne olduğu belli olmayan kimyasal maddelerdir.

Sadece bitkisel olsalar bile zehirli bitkiler de vardır veya fazla miktarda alındığına bitkiler de karaciğer ve böbrekler başta olmak üzere birçok organa zarar verebilir ve beyin kimyasını bozarak çeşitli ruhsal bozukluklara neden olabilirler. Geciktirici spreylerin içinde ise anestezik maddeler vardır. Bu anestezik maddeler, penisi uyuşturup hissizleştirerek boşalmayı geciktirmeye çalışırlar. Penis vajinaya girdiğinde bu madde vajinayı da hissizleştirir. Dolayısıyla hem erkeğin hem de kadının seksten aldığı zevk azalmış olur.

Erken Boşalma Tedavisi İle İlgili Doğru Çözüm

Erken boşalmanın doğru çözümü cinsel terapidir. Öncelikle tanı koyma görüşmeleri yapılır. Eşlerin cinsel öyküleri her bir eşle ayrı ayrı görüşmelerle alınır. Sonrasında bilgilendirme yapılır. Erken boşalmanın çok yaygın bir sorun olduğu, sadece kendilerinde görülmediği belirtilir. Erkeğin erken boşalmadan ötürü suçluluk ya da eksiklik hissetmemesi gerekir. Kadın erkeği yargılayıp aşağılamamalıdır. Performans kaygısının azaltılması gerekir.

Cinsel ilişkinin bir gösteri ya da sınav arenası olmadığının, cinselliğin amacının duygusal ve bedensel yakınlaşma ve zevkli bir olayı paylaşma olduğu düşünülmelidir. Cinsellikteki tek hedefin boşalma olmadığı, cinsel ilişkinin penisin vajinaya girmesinden ibaret olmadığı bilinmeli ve cinselliğin bütününden zevk alma öğrenilmelidir. Bilgilendirmeden sonra aşamalı sevişme ödevleri verilir, ayrıca dur-başlat gibi teknikler kullanılarak boşalma süresi uzatılır. Sonuçta eşlerin birbirini cinsel olarak daha iyi tanıdığı, cinsellikle ilgili birbirleriyle rahat konuşabildikleri, ön sevişmenin kalitesinin arttığı, boşalma süresinin her iki eşi tatmin ettiği daha zevkli ve doyurucu bir cinsel hayat elde edilir. Detaylı bilgi için http://www.zuhaldogruer.com/iletisim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.